Креативност и иновации - Новите мерки на конкурентност

 Периодот за регистрација е завршен
 
0
Категорија
Сет обуки за Иновативна Компанија
Датум
16.04.2018 00:00 - 20.04.2018 00:00
Место на настан
11 Октомври 25
Skopje, Macedonia (FYROM)
Број на места
20
Телефон
+389 78 30 15 40
Email
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Креативност и иновации – новите мерки на конкурентност! 

(Знаење за информирани одлуки!)

Обука наменета за претприемачи, менаџери, вработени!

Термин за обуката: 17:00 – 20:00 (среда, четврток и петок)

Број на часови: 9

Место: Обуката ќе се оддржи во просторите на Knowledge Centar, во зградата на Осигурување Македонија, 11 Октомври бр. 25, Скопје.

РЕГИСТРАЦИЈА

За време на обуката ќе бидат опфатени следните теми:

  1. Оперативно наспроти креативно размислување.
  2. Основи на креативното размислување - Креативно патување.
  3. Управување со развојот на идеи во вашата организација.
  4. 4-ри улоги во процесот на генерирање на иновации.
  5. Како изгледа организација која поттикнува иновации?!
  6. Механизми за потикнување на креативноста во организацијата.

За кого е наменета обуката:

Обуката е наменета за претприемачи, менаџери и вработени во мали и големи компании. Наменета е за сите кои сакаат да научат како да го поттикнат развојот на нови производи и услуги во нивната компанија преку развивање на креативното размислување кај своите вработени и преку создавање на внатрешна средина која ги потикнува иновациите.

Предавачи: 

д-р. Андријана Богдановска, oсновач и директор на Knowledge Centar, Истражувач со долгогодишно искуство во областа на економијата и бизнисот; во првите 4% по квалитет на истражување за британската АА лимитед од 2009 до 2012. Лидер на тимот на обучувачи на i-lab.mk.

Специјален гостин обучувач, Катерина Ангеловска, тренер за личен развој, мотивациски говорник и креатор на програмата Успех без граници www.katerinanagelovska.mk. Катерина е сертифициран тренер за принципи за успех по методот на Американскиот број 1 најдобар коуч за успех Џек Кенфилд , сертифицирана за SPIN Coaching Programme, како и за SPIN Selling Skills Programme.

Учесниците на обуката ќе добијат:

  • Работен материјал со практични водилки и вежби
  • Сертификат за учество
  • Кафе и освежување

За да се пријавите на обуката, регистрирајте се овде.

Лице за контакт:  Јулија Пелева Стојковска, тел 078 30 15 40.

Цена: 3999 МКД + ДДВ!

 
 

Сите датуми

  • од 16.04.2018 00:00 до 20.04.2018 00:00
 

Powered by iCagenda